Proč daňový ráj? Výhod je více než dost

Jsou stále populárnější. Máme na mysli daňové ráje, které se poslední roky stávají lokacemi, kam mnoho firem přesouvá své firmy. Pokud také uvažujete právě nad některým z daňových rájů, rozhodně se vám bude hodit výčet výhod, které jsou s nimi spojené. Toto jsou ty hlavní.

Bohatý výběr možností

Prvním kladem je rozhodně velmi bohatý výběr možností, které jsou v souvislosti s daňovým rájem k dispozici. Pokud se na ně podíváme blíže, tak musíme zmínit, že offshore společnosti je možné založit v místech klasických, ale i celkem nových a populárních. Sem se řadí třeba Spojené arabské emiráty, nebo Hong Kong. Pokud jde o klasiku, dominuje:

Belize

Seychelská republika

Marshallovy ostrovy

Anonymita vlastnictví a jeho ochrana

Na tento důvod se velmi často zapomíná. Faktem však je, že také patří mezi jeden z populárních kladů, proč se právě touto konkrétní cestou vydat. Dokládá to i web ioffshore.cz, který je zaměřený právě na nabídku společností v daňových rájích. Ty jsou k ochraně majetku lidí a k tomu, aby nebyl vůbec dohledatelný velmi vstřícné, což může být v celé řadě situací velké plus. To se může hodit například i při dokládání majetku, stejně jako se to hodí v případě možných exekucí nebo jiných snah o zásah do majetku.

Nízké daně

Notoricky známou výhodu jsme si nechali na konec. Jsou to samozřejmě i nízké daně, které jsou v dnešním době opravdu velkým lákadlem. Hlavně u větších firem s vyššími zisky. Když je zvolený daňový ráj, může to znamenat dvě věc. Buď to, že se zde daň neplatí vůbec, což je úplně nejlepší varianta. Druhý kladem je v tomto směru to, že některé varianty řeší daňové zatížení nižší roční paušální částkou. Nehraje tedy roli to, kolik firma vydělá, jelikož da platí každý rok stejnou, v pevně stanovené částce. A to je logicky mnohem nižší, než by činila klasická daň právěČeské republice.