Převlečte autosedačky do nového potahu

Uvažujete o pořízení nových autopotahů, ale nejste si jistí, zda dát přednost autopotahům univerzálním nebo na míru? V čem je vlastně základní rozdíl mezi oběma typy autopotahů?

Univerzální nebo na míru?

Autopotahy univerzální jsou takové, které koupíte kdykoliv a při výběru budete řešit jen materiál a vzor. Bohužel u tohoto typu autopotahů nemáte zaručeno, že budou přesně kopírovat tvar vašich sedadel. Je dost dobře možné, že vám autopotahy někde nebudou zcela přesně sedět, budou se shrnovat, krčit a ve finále nebudou vypadat až tak dobře, jak jste si představovali. Jistotou je vybrat si autopotahy na míru. Ty jsou šité na míru přesně pro daný typ vozu. Je zde proto zaručeno, že budou sedě zcela přesně. Pokud si chcete pořídit autopotahy na míru, pak nepočítejte s tím, že je objednáte a do druhého dne je budete mít doma. Autopotahy na míru mají delší dobu dodání v závislosti na výrobě a rozdíl pocítíte také při placení faktury. Autopotahy na míru jsou dražší, ale také kvalitnější než autopotahy univerzální. Své nové autopotahy si můžete vybrat na stránkách www.vopi.cz/autopotahy/, kde najdete oba typy autopotahů. Díky jednoduchému konfigurátoru si snadno vytvoříte objednávku na autopotahu na míru, které budou přesně odpovídat vašim představám.

Jak chránit autosedačky?

Pokud se pro koupi autopotahů rozhodnete, a to jak univerzálních, tak těch na míru, pak si u specializovaného prodejce zakupte také vhodný čisticí prostředek. Autopotahy se sice dají sundat a vyprat, ale na drobné znečištění je dobré mít v záloze rychlé řešení. Nepořizujte si autopotahy, pokud chcete pouze ochránit sedačky před nečistotami, pokud třeba často převážíte psa. V tom případě zvolte raději speciální ochranný potah. Naopak autopotahy jsou ideální, pokud vozíte děti. Každý rodič totiž ví, že nejjednodušší způsob jak utišit děti na delších cestách je jídlo a pití a je to také nejjednodušší způsob, jak si na sedačkách vytvořit nesmazatelné vzpomínky na výlety s dětmi. Pro tuto etapu je lepší na několik let nechat na sedačkách autopotahy.