Práce v zahraničí je lákavá hlavně výší výdělku

Pracovat v zahraničí znamená nejen zajímavé výdělky, ale především jde od získání cenných zkušeností. Proto se práce v zahraničí velkým lákadlem především pro mladé, kteří se chtějí zdokonalit v jazyce a také poznat cizí země. Mladí lidé nemají ještě závazky, ale práci v zahraničí hledají i dlouholetí odborníci ve svém oboru.

Nabídka práce v zahraničí

V zahraničí lze najít jak práci dlouhodobou, tak třeba jen krátkou letní brigádu či práci na částečný úvazek. Hledat vhodnou práci v zahraničí je možné přes agentury, nebo se vydat do ciziny na vlastní pěst, což bývá obtížnější.

Trvalá práce v zahraničí

Z hlediska dostupnosti jsou nejvyhledávanějšími zeměmi Německo a Rakousko, kam mohou lidé žijící blízko hranic dojíždět. Práce v zahraničí s ubytováním a na hlavní pracovní poměr je vyhledávána také ve Velké Británii, USA nebo i v Asii. Nabízeny jsou zde práce v průmyslu, službách nebo zdravotnictví. Další variantou je práce na výletních či zaoceánských lodích, kde je zajištěno ubytování, strava i nové zážitky.

Programy agentur

  • Work and Travel je pro studenty od 18 let a studující VŠ a VOŠ a mají pokročilou znalost angličtiny. Student si vybere jednu z nabízených destinací, nejčastěji to bývá v USA. Pobyt se skládá zhruba ze dvou měsíců práce a jednoho měsíce cestování za vydělané peníze po celé zemi
  • Working Holiday je kombinací práce s cestováním a prázdninami. Populární je pro Kanadu, Austrálii a Nový Zéland. Tyto země nabízejí speciální víza pro lidi od 18 do 35 let platná 12 měsíců

Práce v zahraničí bez znalosti jazyka

V nabídkách se vyskytuje jen zřídka. Práce v zahraničí bez znalosti jazyka je možná jen při manuální práci ve skupině za předpokladu, že alespoň jeden člen skupiny daný jazyk ovládá. Nejvíce hledají pracovníky v Německu, kde se uplatní muži i ženy téměř ve všech oborech. V továrnách je to i bez dokonalé znalosti němčiny. V poslední době je hodně zajímavých nabídek v Drážďanech, kde hledají ženy se znalostí češtiny do obchodů.