Na Hvar po vodě i vzduchem

Ostrov Hvar je známý svým slunečním počasím, historickými památkami, pěstováním vinné révy, výrobou kvalitního vína a také je nazýván ostrovem levandule. Na svoji letní dovolenou do těchto míst míří každoročně, během letní sezóny, řada dovolenkářů.

Patří do ostrovů Jadranského moře a rozkládá se ve vnějším pásu Středodalmatských ostrovů, nedaleko ostrova Brač a Korčula. Nedaleko Hvaru se nacházejí také Paklené ostrovy a ostrov Sćedro. Pokud jsou tedy vaším cílem pro léto chorvatsko ostrovy, volte Hvar.

Mezi hlavní turistická centra ostrova patří stejnojmenné hlavní město Hvar, které patří mezi nejvíce navštěvovaná místa z celého Jadranu. Milovníci historie mohou zavítat do menšího letoviska Stari Grad. Další místa vhodná pro dovolenkový pobyt jsou Jelsa nebo Vrboska.

Ostrov nabízí různé možnosti ubytování. Široký výběr naleznete na webu ubytovanivchorvatsku.cz.

Jak se na Hvar dostanete?

Na Hvar putujete po souši, vzduchem, ale i po moři. Vydáte-li se autem do chorvatska nebo autobusem, vaším cílem budou střediska Split nebo Drvenik. Dále pak budete pokračovat po moři, trajektem. Ten vyplouvá ze Splitu a míří na Stari Grad. Tyto trajekty převážejí také automobily. Další možností jsou katamarány do Jelsy nebo Hvaru – hlavního města ostrova. Chcete-li pokračovat z Drveniku, trajekt převážející i automobily, míří do města Sućuraj.

Letecky máte možnost do Splitu, Dubrovniku nebo Brače, kde se nacházejí mezinárodní letiště. Z letiště vás odveze autobus nebo taxi k trajektu. Také si můžete pronajmout automobil. Cesta letadlem z Prahy do Splitu trvá asi 1,5 hodiny.

Chcete-li cestovat po ostrově, ideální volbou je pronajatý automobil. Na ostrově naleznete velké množství půjčoven automobilů. Další možností jsou skútry. Pro pohyb po mořské hladině si můžete pronajmout člun nebo jachtu i s posádkou.