Jak se vybavit na delší moto cestu

Už se těšíte na léto? Teplo, čisté silnice, slunce nad hlavou – úplná idylka. Ze známého filmu ale také víme, že „nehoda není náhoda“ a tak můžeme čekat zarostlé krajnice, plno hmyzu na plexiskle a spoustu nepozorných řidičů. Při cestě kolem komína člověk nad vybavením moc nepřemýšlí, ale připravujeme-li se na delší výlet, je dobré se připravit.

Prvním základním prvkem při výletu do krajin s menší koncentrací servisů je dobré pořídit na cestu alespoň základní nářadí. U nových motocyklů toho už tzv. „na koleni“ člověk opraví méně, avšak pneumatiku se správnou sadou stále zalepíte snad kdekoliv. V terénu to platí dvojnásob, avšak i silniční motocykly čas od času potká píchnutá pneumatika.

Mimo nářadí si pochopitelně vezeme i základní potřeby, potraviny a náhradní oblečení, jejichž množství záleží na typu a délce cesty. Spousta cestovních motocyklů je již z výroby vybavena kufry, pokud sednete na nějaký dual sport typu Husqvarna, praktičtější a levnější variantou je moto batoh. Ty si lze vybrat v mnoha velikostech a provedeních umožňující vzít si toho s sebou více či méně. Hlavní je že s batohem oproti kufrům přesedláte na cokoliv, klidně i na kolo nebo pěší tůru.

Kromě výbavy, kterou berete s sebou, je důležité vybrat i výbavu, kterou máte na sobě. Pohodlí jezdce na cestě je to nejdůležitější. V kožené kombinéze se na cestu ale raději nevydávejte. Taková enduro bunda bude mnohem lepší varianta, která bude jak pohodlnější, tak praktičtější. Se vzdušnější konstrukcí bude tak pohodlí v létě na cestě maximální, odepínací rukávy pomohou od horka a do kapes si můžete dát telefon.