Dbejte na podzim o zvýšenou bezpečnost vašich dětí

S podzimem přichází pochmurné počasí, déšť, padající listí a tedy i zhoršená viditelnost na vozovkách. Pokud vaše dítě chodí do školy či na kroužky podél vozovky v době snížené viditelnost, což je často právě ráno a odpoledne, dopřejte mu reflexní prvky, které mu mohou zachránit život. Preventivně ho tak chráníte před potencionálním nebezpečím.

Stačí chvilka nepozornosti

Sami to jistě znáte, jedete do práce brzy ráno, jste unavení a ještě zcela nerozkoukaní. Někdo vám skočí na přechodu do cesty a vy nestihnete včas reagovat, protože jste si ho jednoduše nevšimli. Taková situace sebou může nést smutné následky a nepříjemné životní změny. Dopřejte proto sobě i vašim dětem dostatek ochrany. Stačí několik reflexních prvků, ať už v podobě reflexních náramků, prvků na oblečení, přívěsků apod. Ty mohou stát za záchranou mnoha životů.

Nebezpečná chůze

Zvláště nebezpečná je chůze po okraji vozovky brzy ráno či večer, kdy je tma a viditelnost není zrovna dobrá. Řidič si často na poslední chvíli všimne chodce, který není nijak osvícen, ani na sobě nemá reflexní prvky. Přitom stačí tak málo, aby se zabránilo nehodě. Reflexní prvky jsou tak důležité nejen pro děti, ale také pro dospělé.

Vsaďte na reflexní vesty

Skvělou volbou pro děti je reflexní vesta, která děti dostatečně zviditelní, je skladná, lehká a děti ji mohou nosit přes bundu či mikinu. Zvláště v mateřské školce a děti na prvním stupni jsou reflexní vesty používány, aby děti při přechodu vozovky zviditelnily. Pořízení reflexní vesty není nijak nákladné, cena se pohybuje do 100 Kč. Navíc můžete vybrat vestu obyčejnou, s potiskem, se zapínám vpředu či vestu přes hlavu. Najdete tak ideální provedení pro vás a potřeby vašeho dítěte. Pro větší děti jsou vhodné reflexní přívěšky, pásky či bunda s reflexními detaily.