Chtěli byste v interiéru novou podlahu?

Nejste spokojeni se svou současnou podlahou v interiéru? Pokud vrže, je popraskaná, jsou v ní díry nebo je zkrátka už nevzhledná, je nejvyšší čas se rozhodnout pro novou. Podlahy se nevybírají každý den a pokud nějakou vyberete, bude s vámi pravděpodobně další desítky let, proto je vhodné věnovat výběru nové podlahy dostatečnou pozornost. Mnoho lidí disponuje dřevěnými podlahami a často se berou parkety jako standard, ale už je začínají nahrazovat jiné typy podlah, které mají více výhod a skvěle vypadají, jde zejména o laminátové a vinylové podlahy.

Podlaha z laminátu

Podlahy z laminátu jsou skvělou volbou pro všechny typy interiérů, od domácností až po kanceláře aj. Jsou velmi kvalitní, mají atraktivní vzhled a nabízí se vám ve stovkách krásných provedení, můžete si tedy zvolit libovolnou barvu i vzor, nejčastěji je to imitace dřeva, jde totiž o skvělou alternativu dřevěných parket. Laminátové podlahy jsou cenově velmi výhodné. Výhodou je i rychlost položení, pokud na podlahu spěcháte, tak se laminátová podlaha jednoduše naskládá na současnou podlahu. Některé laminátové podlahy je možné kombinovat i s podlahovým topením. Co se týče domácnosti, tato podlahová krytina je vhodná do obývacího pokoje, ložnice, ale i kuchyně. Tato podlaha se vyrábí lepením jednotlivých vrstev, horní vrstva zajišťuje vzhled a pevnost, střední vrstva se stará o nosnost a nejspodnější vrstva o zachování tvaru. Tyto podlahy jsou pružné a velmi odolné vůči opotřebení.

Podlaha z vinylu

Podlahy z vinylu jsou známé také jako PVC podlahy, vyrábí se polyvinylchloridu a na trhu jsou už desítky let. Jsou známé svou vysokou odolností a také dlouhou životností. Současné vinylové podlahy jsou podstatně vyspělejší než ty, co se prodávaly před mnoha lety. U těchto podlah zajisté oceníte, že jsou velmi hygienické, antistatické a mají antibakteriální vlastnosti. Jsou také odolné vůči poškrábání, příjemně se po nich chodí a jsou protiskluzové, takže je oceníte zejména v domácnostech s dětmi. Můžete je pořídit za velmi výhodné ceny a co se týče vzhledu, zde nejste nijak omezení vaší fantazií, nabízí se vám stovky různých vzorů, od imitace dřeva až po imitaci dlažby aj. Pokud se pro ně rozhodnete, vždy se obraťte na specializovanou firmu na floor-experts.sk, která vám vinylovou podlahu i položí.