3 problémy, které trápí trh s elektromobily

Elektromobily jsou skvělé. Stále je ale trápí několik neduhů, které je potřeba v nejbližší budoucnosti vyřešit.

Dojezdová doba. To je v tuto chvíli největší problém elektromobilů. Problémů spojených s elektromobily je ale mnohem víc. Pokud tedy prodejci chtějí, aby se automobily na elektřinu dostaly mezi širší veřejnost, musí je nejprve vyřešit. A v tomto článku se podíváme, co zatím výrobce nejvíce tíží.

Nízká dojezdová vzdálenost

Pokud pravidelně jezdíte autem, pak pro vás nejspíše bude dojezdová vzdálenost těžko překousnutelným problémem. Nabíječky na elektromobil v Česku ještě nejsou tak rozšířené, takže nemůžete nabíjet ani na parkovištích nebo jiných veřejných místech. Vypadá to ale, že právě s dojezdovou vzdáleností by to už brzy nemuselo být tak černé, jak to na první pohled vypadá. Na svět totiž mají brzy přijít nové baterie, které je během několika minut možné dobít natolik, že zvládnout napájet elektromobil tak dlouho, aby dokázal dojet 100 km.

Malá síť dobíjecích stanic

Nabíječky na elektromobil zatím nejsou příliš běžné. Ve velkých městech na ně určitě narazíte, v menších městech nebo vesnicích ale s nimi vůbec nemůžete počítat. Hustota nabíjecích stanic je jedním z největších problémů, které aktuálně trápí všechny majitele elektromobilů v Česku. V dohledné době by se ale i tento problém měl zlepšit. V následujících letech totiž po celém Česku přibudou stovky nabíječek pro elektromobily.

Drahé domácí nabíječky

Pokud si pořídíte zbrusu nový elektromobil, zřejmě vám nebude dělat problém ani pořízení vlastní nabíjecí stanice. Pro většinu lidí je ale tato vymoženost zatím nedosažitelná. Wallbox Tesla vás totiž může vyjít i na více než 100 tisíc korun. Domácí nabíječka na elektromobil sice není úplně nutná, když můžete dobíjet i ze sítě, ale pro větší pohodlí je lepší jednu z nich vlastnit. A dokud nezlevní, o dalším rozšíření elektromobilů mezi širší veřejnost se zřejmě nemůžeme ani bavit.