Držte sebe i svoji motorku v bezpečí díky levným doplňkům

Bezpečnost při jízdě by měla být vždycky jednou z těch nejzákladnějších věcí. Pokud do ní neinvestujete a nevěnujete se jí, tak se vám to může vrátit v nejlepším případě pouze poškozenou motorkou, v horších případech dokonce i mnohem hůře.

To, že se celá řada jezdců nevěnuje bezpečnosti na motorce s náležitou péčí, je přitom dost nepochopitelné i kvůli tomu, že mnohdy postačí ke zvýšení bezpečnosti při jízdě několik málo komponentů, které jsou navíc velice levné a na trhu běžně dostupné. A přesně několik z těchto komponentů si představíme také dnes.

Protektory na motorku

Ačkoliv jsou motorky všech typů stavěny tak, aby byl hlavní pohon a jeho hlavní části v bezpečí při neočekávaných situacích a pádech, tak je i celá řada dalších jemných komponentů a částí motorky, které mohou jednoduše utrpět i při menším pádu. To mohou ale vyřešit pádové protektory, které jsou určeny přesně k ochraně těchto oblastí. Jedná se o komponenty, které se nasazují či šroubují na povrch jako ochranná schránka. Při nehodě tak většinou protektory samy přijdou k úhoně, ale součástky pod nimi zůstanou v bezpečí.

Ochranu páček se nevyplácí podceňovat

U některých druhů motorismu jsou chrániče páček víceméně naprostou samozřejmostí. Typicky jde o motokros, kde kameny lítají neustále. Spousta lidí by vedle toho řekla, že jde v případě silničních motorek o zbytečnost. Jenže i tady je dokážete využít. Kvalitní kryty páček dokáží při pádu ochránit samotné páčky před ulomením, vedle toho ale dokáží právě i chránit prsty jezdce. Ať už jde o odletující kameny, nebo poškrábání prstů, kryty páček dokáží obojí stoprocentně odrazit.

Zlepšete ovladatelnost motorky

Mnohdy by nás mohlo před nepříjemnostmi přitom zachránit velice málo. Typicky jde především o to, že často stačí zapracovat na lepší ovladatelnosti motorky, a vše je rázem vyřešeno. Proto se vyplatí pracovat i na nejmenších detailech. Začátečníci budou schopni docenit hlavně kvalitu gripů a podobných záležitostí, ale vedle toho odborníci zase mohou používat i takové fígly jako jsou závažíčka do řídítek, aby dokázali motorku dokonale odladit. Jedná se o opravdu důmyslné stroje, které nám toho hodně povolí. Byla by proto škoda nevyužít jejich potenciál na plno!