Rozhodli jste se pro pořízení fotopasti, ale nevíte, jakou vybrat?

Před nákupem fotopasti byste měli mít zodpovězeno pár základních otázek, se kterými vám krok za krokem pomůžeme.

K čemu fotopast potřebuji?

  • K zachycení zvěře

V tomto případě si klidně poříďte fotopast Bunaty s přísvitem lidskému oku viditelným. Právě takové totiž lépe vykreslují skvrny a zabarvení srsti zvířat. Nicméně není to samozřejmě podmínkou, i fotopasti s neviditelným přísvitem jsou pro zachycení zvěře vhodné.

  • Na ochranu majetku

To je nejčastější důvod, proč si nejenom majitelé nemovitostí pořizují fotopasti. V tomto případě je nutno, aby měla fotopast neviditelný noční přísvit. Tak totiž nemá potencionální zloděj možnost ji spatřit, čímž zabráníme její krádeži či poškození.

Jakým způsobem chci fotografie či záznam prohlížet?

  • MMS zprávy

V tomto případě je třeba pořádně zvážit, zda MMS variantu potřebujeme – jedná se totiž o nákladnější verzi, jelikož je každá MMS zpráva samozřejmě zpoplatněna, a to částkou okolo 6 Kč. I pořizovací náklady fotopasti jsou o pár tisíc vyšší.

V případě že máte k fotopasti Bunaty přístup, raději zvolte variantu bez odesílání MMS. V tom případě ušetříte nejenom na zasílání MMS, ale také na pořizovací ceně fotopasti. Záznam vám zůstane uchován na SD kartě, kterou si můžete přehrát buď přímo na displayi fotopasti či v jiném zařízení, jež přehrávání záznamu podporuje.

V dnešní době již moderní fotopasti podporují zasílání fotografií či záznamu do emailu – opět ušetříte, jelikož za příchozí emaily samozřejmě neplatíte, a to ani s ohledem na to, kolik zpráv přijmete. Takže pokud máte fotopast například na chalupě, je to to nejvhodnější řešení.

Jaký je úhel záběru fotopasti

Obecně platí, že každá fotopast má úhel záběru 50 – 60 stupňů. Nicméně existují i takové, které mají úhel až 100 stupňů – ale takové jsou používány na opravdu velké vzdálenosti.