Lotus chce najít svou prvotinu

Pokud jste velkou automobilkou, sluší se mít postavené muzeum, ve kterém vystavujete své nejúspěšnější modely a vozy s významnou historií. U většiny automobilek pak zlatým hřebem výstavy bývá první vyrobený model. Ne však u Lotusu. Ten jej totiž nemůže najít.

Kde může být?

Jeho první model byl vyrobený v garáží v roce 1945 a následně se účastnil několika závodů. Když se však jeho autor a zakladatel automobilky Lotus Colin Chapman rozhodl soustředit na nový model, potřeboval k tomu finance a tak se rozhodl svého Marka I prodat. Kupec byl někdo ze severní Británie a to je vše, co o tomto legendárním voze víme.

Svatý G10rál

Jeho stopa prostě náhled končí, což je dost možná důsledkem transportu mimo ostrovy, kde jej pak následně nový majitel mohl zničit, protože prostě nevěděl, jaký skvost má pod rukama. Lotus se však nyní v rámci oslav svého 70. výročí rozhodl svůj nový automobil nalézt, protože se prý jedná o svatý grál celé značky, na kterém byly poprvé uplatňovány filosofické techniky celé automobilky. Tak jim tedy držme palce.